Stephen King: Skryté okno do skryté zahrady

Skryté okno je druhý z Kingových povídek v češtině vydané spolu s Časožrouty. A na rovinu, dle mého, je také podstatně horší. Kdo jste četl např. Nespavost, tak si představte, že by končila někde na straně 250.

Oficiálně na obálce stojí:

…vtrhne do života osamělého spisovatele zvláštní cizinec, který úspěšného autora obviní z podvodu. Má rozzlobený muž pravdu, nebo jsou jeho výčitky jen výplodem choré mysli?

Skryté okno do skryté zahrady (Martinus.cz)

Skryté okno do skryté zahrady (Martinus.cz)

Prostě toho autora, Mortona Raineyho, jeden týpek se slamákem obviní, že mu ukradl (opsal) povídku. O choré mysli toho v knížce moc není. Děj se celkem vleče – stránky do konce knihy neúprosně ubývají a Vy si stále říkáte „tak kdy už to jako přijde?“. Nepřijde nic. To nejdůležitější, ta pointa celého příběhu je na posledních dvou stranách. Zbytek knihy osciluje mezi událostmi, o nichž Mort přemýšlí jako „to se mi nejspíš jen zdálo“ nebo „to se mi určitě nezdálo“.

Za mě – klidně tuhle povídku přeskočte, o nic nepřijdete. Ne, vlastně ji určitě přeskočte. Nekažte si celkový dojem ze Stephena Kinga jako autora. Jediné, co tuhle knihu alespoň trochu zachraňuje, je Kingův styl psaní, který tentokrát nevybočuje z normálu. Jinak nic… nic… nic.

 

157 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)

Loading...

Podobné příspěvky:

  • Stephen King: Právo nálezceStephen King: Právo nálezce Dobře, na začátek kousek oficiální textu: "John Rothstein je věhlasný spisovatel, avšak léta už nic nepublikoval, a navíc se začal […]
  • Stephen King: ČasožroutiStephen King: Časožrouti Časožrouti jsou první ze čtyř Kingových povídek, které v originále vyšly v dohromady. V češtině jsou dvě knihy. Na zadní straně knihy […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar