Stephen King: Časožrouti

Časožrouti jsou první ze čtyř Kingových povídek, které v originále vyšly v dohromady. V češtině jsou dvě knihy. Na zadní straně knihy se pak píše:

V Časožroutech zmizí při záhadném letu většina cestujících a zbylá hrstka pasažérů bude muset projevit nebývalou odvahu.

Časožrouti (Martinus.cz)

Časožrouti (Martinus.cz)

Sám King o výše zmiňovaných povídkách píše, že jsou většinou jiné než to, co doposud napsal. Já s ním souhlasím tak napůl.

Co je stejné?

  • Autorův styl psaní – a to je moc dobře.
  • Neočekávanost – taky moc dobře.
  • Nadpřirozeno – ano, je to klasický King.

Co je jiné?

  • King to všechno vybalí moc rychle.

Protože je to kratší povídka, děj se nedá moc stupňovat (zapomeňte na napětí jako třeba v Osvícení). Na můj vkus to tedy autor na čtenáře vybalí celkem brzy.

Ale ano, dá se to velmi dobře číst. Děj utíká velmi rychle, závěr je taky překvapující. Jen… trochu jsem měl pocit, že už jsem někde viděl podobné béčkové sci-fi. Ke konci knihy se k tomu pocitu přidal i další – taková zvláštní tuctovost. Kdyby tomu tak nebylo, určitě bych dal vyšší hodnocení. Na druhou stranu se třeba i zasmějete – takové spojení „nejrychlejší žid od Mississippi“ nevymyslí nikdo jiný než King.

Podle této povídky byl také v roce 1995 natočen televizní film, ve kterém si drobnou roli zahrál i Stephen King. Na ČSFD má 59 %, na IMDB.com pak 6,1 z 10.

218 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)

Loading...

Podobné příspěvky:

  • Příběh Dolores ClaiborneovéPříběh Dolores Claiborneové Vypadá to, že na střídačku to tu bude o mých přečtených knížkách a o tom ostatním. Dneska se podíváme na další knihu od Stephena […]
  • Stephen King: Skryté okno do skryté zahradyStephen King: Skryté okno do skryté zahrady Skryté okno je druhý z Kingových povídek v češtině vydané spolu s Časožrouty. A na rovinu, dle mého, je také podstatně horší. Kdo […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar