Moje WordPress pluginy

Nedávno jsem si tu na blogu dělal čistku v pluginech, které tu používám. Původně jich bylo přes třicet. Mnoho pamatovalo ještě éru flashových her, nemožnosti jednoduše do wordpressového článku vložit video atp. Pluginy jsem probral a zůstalo jich dvacet jedna (ještě asi některé vyhodím). Po jedenácti letech na WordPressu jiné nepotřebuji.

Podělím se, které to jsou. Třeba to pro někoho bude dobrý tip. Zeleně jsem označil ty, které mi přijdou zvlášť užitečné.

Aksimet – takový základ proti spamu. V mých statistikách se chlubí 2 440 zachycenými spamy. Nejspíš to nějak funguje.

All In One SEO Pack – must have základ pro SEO. Nahrazeno pluginem Yoast SEO.

BackWPup – pravidelně mi zálohuje databázi a všechny soubory WordPressu do Dropboxu.

Broken Link Checker – každé tři dny projede všechny odkazy na blogu a zkusí, zda fungují. Když objeví nějaký nový nefunkční, pošle mi mail.

cforms – jedna z mnoha možností na vytváření formulářů na webu (např. kontaktních).

Comments – wpDiscuz – trochu upravený systém komentářů než používá standardně WordPress, prostě se mi líbí víc.

Flickr Justified Gallery – zobrazení mých fotek na Flickru tady na webu.

Instagram Feed – zobrazení mých fotek z Instagramu v pravém sloupci.

Login LockDown – po X neúspěšných pokusech zamkne na X hodin přihlašování pro neúspěšného uživatele, zaloguje IP a pošle mail.

Simple Instagram Embed – jednoduché vložení fotky z Instagramu do stránky nebo příspěvku. Téměř nevyužívám.

SoundCloud Shortcode – umožňuje vložit skladbu ze Souncloudu do stránky nebo příspěvku. Použil jsem jen párkrát. Edit 27. 2. 2017 – Soundcloud již mí vkládat do stránky přehrávač přímo upravený pro WordPress. Kód ke konkrétní skladbě si můžete vygenerovat přímo na jejich webu, Takže mažu.

Super Socializer – zasocializuje kompletně celý blog. Umí ikony na sdílení příspěvků, lajkování, ale také přihlašování uživatelů do WordPressu pomocí Facebooku atp. Nyní už používám jen na to sdílení.

W3 Total Cache – kešování blogu, zrychluje načítání stránek. Bohužel nepoužívám na kešování článků, nějak mi je pak v mobilním prohlížeči rozhodí.

WordPress Related Posts – na konec příspěvku vkládá odkazy na podobné články, které by čtenáře mohly zajímat.

WP Reviewr – plugin na hodnocení čehokoliv podle vlastních definovaných parametrů, vykresluje graficky výsledné hodnocení. Používám na hodnocení knih, které přečtu.

WP-Ban – zadáte do seznamu IP adresu a ta se už na Váš web nedostane, Zobrazí se jí hláška o tom, že IP adresa byla zabanována. Zastavil jsem takhle už 10 105 přístupů. Obvykle do seznamu přidávám IP adresy z komentářového spamu. Jednoduché, rychlé, efektivní.

WP-DownloadManager – spravuje stahované soubory, zobrazí jejich velikost, datum aktualizace, počet stažení a další. Používám pro soubor s češtinou k ZenPhoto20.

WP-Polls – jeden z mnoha pluginů na ankety.

WP-PostRatings – jeden z mnoha pluginů na hodnocení příspěvků a stránek.

Zalomení – hlídá pevné mezery za jednopísmennými spojkami, předložkami atp. Dříve jsem používal Auto NBSP, ale Zalomení mi přijde komplexnější a hlavně je od českého autora.

541 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)

Loading...

Podobné příspěvky:

  • VíkendVíkend Máme za sebou myslím poměrně zdařilý volejbal s křesťanskou mládeží a ještě k tomu se nám podařilo vyhrát. Jsem zvědav, kdy […]
  • NávratNávrat Po dlooouhé době jsem tu zase. Mám za sebou hlavně tábor a další události. Letošní tábor se myslím poměrně vydařil - co se počasí […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar