Metro 2034 – taky přečteno. Bohužel.

Po knížce Metro 2033 jsem konečně dočetl i druhý díl, příznačně nazvaný Metro 2034. Mnohokrát už jsem to chtěl vzdát. A do posledního dílu se rozhodně nepustím.

Protože budu občas trochu konkrétnější, nejspíš vyzradím i část příběhu, takže pokud jste knihu ještě nečetli, skočte hned na konec – na mé grafické zhodnocení.

Metro 2034 (Martinus.cz)

Metro 2034 (Martinus.cz)

Od prvního dílu se většina věcí změnila. Tou první je autorův styl. V Metru 2033 to byl pro mě nejslabší článek. V druhém díle mi nesedl ještě víc a regulérně jsem přeskakoval i několik stránek filozofických rozjímání. Já, odrostlý na Stephenu Kingovi, jsem trpěl.

Aby toho nebylo málo, autor šel i kousek dál a příběh rozdělil – vypráví současně příběh tří lidí. V jednu chvíli jsem myslel, že to rozdělí i na čtyři příběhy… Jo a vzpomínáte na Arťoma z prvního dílu? V polovině knížky se budete ptát, kdy už tedy vstoupí opět na scénu. Moje rada? Zapomeňte na něj – v knížce dostane jen pár stránek.

Spád děje… Tak u téhle knížky se budete ptát, co to vlastně je. Na férovku – přečtěte si poslední třetinu knížky. O nic nepřijdete. Metro sice poznáte o trochu víc, stále vedle sebe budete muset mít rozloženou mapu moskevského metra, abyste se neztratili.

Celkově? Přečtěte si první díl, užívejte si skvělou post-apokalyptickou sci-fi a zapomeňte na to, že to má další díly. Raději si přečtěte Temnou věž.

694 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (dosud nehodnoceno)

Loading...

Sdílet:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Komentáře:

3 Komentáře zapnuto "Metro 2034 – taky přečteno. Bohužel."

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Šárka
Host

Tvou momentální nechuť ke čtení poslednímu dílu chápu… Ale koukala jsem, že na Databázi knih má ještě vyšší hodnocení než Metro 2033. Já ho asi během prázdnin zkusím 🙂