Rehabilitace nebo pasťák?

Nedávno se mi zdál sen o mé spolužačce ze základní školy.

Dozvěděl jsem se, že se jí přihodil úraz – něco si píchla do oka. Snad nějakou velkou třísku nebo tak něco. To oko jí operovali a nyní byla na rehabilitaci někde kousek od Pardubic. A protože jsem měl cestu okolo, domluvil jsem se s rodiči oné spolužačky, že se za ní na chvíli stavím.

Vyjel jsem celkem časně ráno, abych se moc nezdržel. Budova oné rehabilitace stále hned u silnice, dělila je jen malá zahrádka a starý kovový plot. Vypadalo  to spíš jako stará škola ze z první poloviny 20. století.

U budovy, pod oknem, někdo klečel a koukal dovnitř. Zeptal jsem se ho, co tam dělá. „Čekám na budíček“ povídá. Podíval jsem se také oknem dovnitř. V celé velké místnosti stály postele a nich spali lidé. Pak začali pomalu vstávat. Všichni měli stejný spací úbor – dlouhou bílou noční košili. Pak mi došlo, že na těch všech oknech jsou mříže.

Po chvíli hledání jsem uviděl i moji spolužačku. Tu dlouhou třísku měla stále v oku.

822 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)

Loading...

Podobné příspěvky:

  • Sen o hradu aneb sladká schůzkaSen o hradu aneb sladká schůzka Začalo to snem v noci z pondělí na úterý. Ocitnul jsem se někde v hradu na nádvoří. Vysoké zdi okolo, uprostřed stála nějaká stavba […]
  • První sníhPrvní sníh Nedávno přišel překvapivě první sníh. V sobotu ho u nás napadlo, ať nežeru, dva centimetry. Jenže o kousek dál, v Orlickém Záhoří, […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar