Zajímavé odkazy a to ostatní

Screenshot webu Zamzar

Vezmu to hezky popořadě a pomalu. Nových informací tu pro tebe bude nejspíš hodně. Nejprve pár zajímavých odkazů, které mě v poslední době zaujali.

Na stránkách http://www.zamzar.com najdeš online převodník souborů. Ve čtyřech jednoduchých krocích lze mezi sebou převést 42 druhů souborů (dokumenty, obrázky, audio, video) – samozřejmě vždy jen video na video, dokument na dokument, atd. Převedený soubor si necháš zaslat emailem nebo si ho můžeš vyzvednout přímo na serveru odkazem, který dorazí emailem. Převáděl jsem M4V na AVI a výsledné video se trhalo, při převodu na MPG všechno proběhlo na jedničku. Až narazíš na neznámý typ souboru, doporučuji zkusit převést pomocí http://www.zamzar.com.

Druhým zajímavým webem je server Heavens above (Nebe nahoře), kde se dá vyhledat poloha, viditelnost a čas průletu pomalu všeho, co pluje po obloze. Planety sluneční soustavy, stanice ISS, Genesis-1, celá souhvězdí a spoustu dalšího… Na úvodní stránce serveru Heavens above je vpravo pod nadpisem Anonymous User odkaz Poloha, zadáš místo pozorování a dál už můžeš zkoumat kdy jaký objekt bude vidět.

V pondělí vyhrála písnička Zachraňte koně z roku 1990 od skupiny Kamelot.

Zahrádka pořád roste.

Podobné příspěvky:

  • Nesouvislé informaceNesouvislé informace Dnes to budou samé nesouvislé informace a texty prakticky ze všech oborů. Ale hezky popořadě. Včera jsem se vracel z Moravské […]
  • Příbuzenské novinkyPříbuzenské novinky Dnešní písnička jen tak ve zkratce. Je jí Severní vítr od dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Písnička pochází z filmu Vrchní, […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
wpDiscuz