BOINC aneb dneska nevážně

Rád bych ti představil jeden projekt, jednu skvělou myšlenku. Jedná se o BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing). Je to způsob distribuovaných výpočtů, kdy si do počítače stáhneš kousek nějaké práce, kterou počítač přechřoupá a pošle zpátky. Využívá se volná výpočetní síla počítače. A počítat se dá téměř cokoliv, témat je spoustu – od strategických her (Chess960@home), přes globální oteplování (Climateprediction.net), astronomii a fyziku (SETI@home, LHC@home, Einstein@home) až po biologii a medicínu (Malariacontrol.net, Predictor@home, Rosetta@home).

Většina z těchto projektů jsou seriózní vědecké projekty za kterými stojí univerzity. Výsledky zveřejňovány a slouží k dobrým účelům.

Já osobně jsem členem Czech National Teamu. Rád se pochlubím svejma výsledkama 😎 . Třeba v projektu Predictor@home, který se zabývá modelováním proteinů, se mi povedl životní úspěch. Nyní jsem DEVÁTÝ v České Republice.

Kdyby ses chtěl(a) připojit a nevěděl(a) bys jak, dej vědět klidně poradím. Stačí jen počítač (s připojením na net) a jeho nevyužitá výpočetní kapacita a je to.

(Obrázek stažen z http://boinc.berkeley.edu/)

Podobné příspěvky:

  • Už znovu počítámUž znovu počítám Začalo to všechno 30. srpna 2003. Poprvé jsem se zapojil do projektu SETI@home. Počítač tenkrát zpracovával malé kousky dat v […]
  • Do první stovkyDo první stovky Konečně jsem se dostal do první stovky lidí v našem týmu v Asteroids@home v projektu BOINC. Trvalo to půl roku, ale povedlo se. A […]
Sdílet příspěvek:

Leave a Reply

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar